четвер, 20 грудня 2012 р.

Обираючи професію - обираєш майбутнє

Профорієнтаційна робота
                 Для кожної людини наступає період, коли їй необхідно обрати свій життєвий шлях, своє місце в  житті. Професійний вибір при цьому є надзвичайно важливим. Як здійснити правильний вибір професії та обрати головну справу життя? Як зорієнтуватись в строкатому різноманітті спеціальностей? Ким стати?
               Ці питання найчастіше постають перед молодими людьми, які закінчують школу.
Тому ми, дорослі, повинні допомогти дітям зорієнтуватись у цьому світі, вивчити власні нахили, особливості свого характеру, темпераменту; скласти формулу вибору професій; обговорити, як не помилитися при цьому.               Вправа «Смайлик». Знайомство з результатами вибору сфери діяльності


Вправа-орієнтир «У світі тисячі професій, і лише одна із них – твоя!»  Хочу:   бажання, цікавість, прагнення;
  Можу: здібності, таланти, стан здоров'я;
  Треба: стан ринку праці, соціально-економічні проблеми в регіоні;
  Зона оптимального вибору (ЗОВ).
Складання учнями формули вибору професії


Гра «Доміно»                                                                                                    

 Знайомство з  новими професіями на ринку праці. Утворити логічні ряди за зразком

профорієнтаційний щоденник

Мрії здійснюються! Бажаємо успіху!


5 коментарів:

 1. Выбір майбутньої професії дуже актуальний,особливо для нас-випускників. Профорієнтаційна робота допомогла дізнатися дуже багато нового про наші характери, вивчити наші схильності до майбутніх професій. Особисто для мене,це заняття допомогло зрозуміти,що я не помилилася із вибором майбутньої спеціальності!)

  ВідповістиВидалити
 2. Так, дійсно проблеми в профорієнтації виникають через неправильність, непродуманість вибору професії громадянином для навчання в учбових закладах, тому що комерціалізація навчальних закладів призводить до розповсюдження навчання за престижними, але зовсім не необхідними для нашої країни професіями. Для формування реального уявлення про потребу в спеціалістах нам, випускникам необхідна повна і постійна інформація про запити та пропозиції ринку праці. Відповідну допомогу ми отримали на цьому зібранні клубу!

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Я важаю,що потрібна не лише інформація про ринок праці,а й про те яка професія пасує саме тобі.Нам потрібно самореалізуватися.Тоді ми будемо відчувати впевненість у тому,що робимо та задоволення. Я думаю,що тести на виявлення характеру особистості дуже допомагають у цьому.

   Видалити
 3. Доброго часу доби!
  Мені дуже приємно бачити, як активно та цікаво ви впроваджуєте проект)))
  Ми всі можемо пишатися вашим натхненням та керативними знахідками.

  З наступаючи Новим роком!!!!
  ))

  ВідповістиВидалити